fbpx
sport test radost z pohybu benitim

Podporte svojimi 2% reštart detského športu.

Posledný rok bol pre nás veľmi náročný. Dostali sme stopku na veľa mesiacov… Robíme všetko preto, aby sme Benitim udržali a boli schopní ho opäť naštartovať pre vaše deti.

Čomu sa venujeme počas lockdownu?

Do decembra sme športovali vonku, kým nám to počasie dovoľovalo.

Od januára trénujeme v online priestore – tanec, šport a vyučujeme angličtinu. Vďaka podpore od darcov môžeme realizovať pomoc teenagerkám v domácej izolácii na Instagramovom profile @myteenprebaby. Stali sme sa ich spoločníkom a pomáhame im prekonávať problémy, ktoré im súčasná doba priniesla.

Srdce nás bolí z toho, že deti nemôžu športovať. Preto pre rodičov pripravujeme návody na to, ako dieťa komplexne športovo rozvíjať. Čoskoro vám ich predstavíme.

Pripravujeme letné tábory – naše overené programy a k nim aj novinky, aby mali deti leto plné zážitkov a kamarátov, ktoí im teraz tak veľmi chýbajú.

Hlavne zachraňujeme Benitim, riešime štátne podpory tak ako všetci, ktorí dostali zákaz vykonávať svoju prácu.

Podporte našu snahu a vráťme deťom šport.

Postup je jednoduchý

Stiahnite si predvyplnené tlačivo alebo vyplňte tieto údaje:

obchodné meno, názov:  Benitim (Beniklub sa premenoval na Benitim)
právna forma: občianske združenie
Fláviovská 43
Bratislava 851 10
IČO: 42180309

Aby sme vedeli, že Vaše 2% boli poukázané, treba označiť vo VYHLÁSENÍ tento riadok: 
…..súhlasím so zaslaním údajov (meno, priezvisko a trvalý pobyt) mnou určenému prijímateľovi podielu zaplatenej dane uvedenému v II. oddiele podľa § 50 ods. 8 zákona (vyznačí sa x) 

 

Ste zamestnanec?

Niektorí zamestnávatelia dokonca za svojich zamestnancov vyplnia aj vyhlásenie, ktoré odošlú na daňový úrad. V tom prípade jediné, čo musíte urobiť, je oznámiť zamestnávateľovi, že 2%, resp. 3% z vašej dane chcete venovať občianskemu združeniu Benitim.

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% (3%) zaplatenej dane fyzickej osoby – editovateľné PDF alebo elektronický formulár.

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % alebo 3 % zaplatenej dane fyzickej osoby – editovateľné PDF.

Robíte si daňové priznanie sami?

Ak si podávate daňové priznanie sami, jednoducho do daňového priznania uvediete údaje na Benitim, výšku 2%, prípadne 3% z vašej dane a celé daňové priznanie doručíte na váš daňový úrad v bežnom termíne odovzdania (zvyčajne do 31. 3. 2021).

 

ODKLAD daňového priznania 
Fyzická  osoba, ktorá využila odklad daňového priznania k dani z príjmov za rok 2020 a predĺžila si lehotu na podanie daňového priznania a zaplatenia dane, môže taktiež poukázať 2 %, resp. 3 % zo zaplatenej dane.

Právnická osoba, ktorá využila odklad daňového priznania k dani z príjmov za rok 2020 a predĺžila si lehotu na podanie daňového priznania a zaplatenia dane, môže taktiež poukázať 1 %, resp. 2 % zo zaplatenej dane najneskôr do tejto predĺženej lehoty (ak chce darovať 2 % z daní).

Viac o našej činnosti a o tom ako 2% z dane využívame: 

Záleží nám na tom, aby čo najviac detí športovalo. A s vašou pomocou v podobe 2% z dane sa nám to darí.

Ak ste boli v roku 2017 dobrovoľníkom, celý postup a všetky potrebné tlačivá nájdete tu:

3% z dane od dobrovoľníkov

Bližšie informácie o poukazovaní 2%, príp. 3% z dane nájdete na stránke Finančnej správy SR.

Ďakujeme.

BENITIM o.z. | © 2012 - 2021 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.