fbpx

Pýtal sa ich to vôbec niekto? Benitim áno! Odpovedalo nám 150 detí z bratislavských škôl vo veku 7-15 rokov.   

Čo by v Tvojom ideálnom tábore nemalo chýbať?

sranda 76%, zážitky 73%, atrakcie 68,5%, kúpanie 67,8%, kamoši 67%, oddych/leháro 64%, dobrá strava 45%

Sranda & poznanie 

O Srandu a oddych v tábore sa stará animátor. O Zážitky a poznanie zas tréner/lektor – profík vo svojom odbore – prinášajúci deťom novinky.  

Kúzlo Benitim táborov spočíva v tom, že sa o partičku starajú súčasne tréner/ lektor spoločne s animátorom tak, aby sa dieťa čosi naučilo a zároveň zabavilo. 

Atrakcie 

Do programu sa snažíme preniesť tie najlepšie zážitky, ktoré Bratislava ponúka a ktoré deti samostatne zažiť nemôžu – napríklad jazdu na štvorkolke, aquaroller či plavbu na ZODIACU. Deti si u nás prvý krát vyskúšajú KIN BALL, slack line, rugby, air soft streľbu, vyrobia si dúhu, žiarovku, nanuk, či masku na tvár. 

Kúpanie

Voda k letu neodmysliteľne patrí a tak každoročne máme v programe celodenný výlet do areálu Divoká voda k Dunaju. Toto relaxačno-zážitkové vodné prostredie očarí každé dieťa. Kúpeme sa, vyskúšame nezabudnuteľné atrakcie, ktoré možno v BA absolvovať len tu.  

Kamoši 

Ideálne je, ak dieťa prichádza do tábora s kamošom. Ak nie, pracujeme na tom, aby sme z detí vytvorili súdržný tím… Aj preto sa v piatok od nás odchádza s plačom a kontaktom na nového kamaráta. 

Tábor je pre dieťa zážitkom, ak program sadne jeho povahe 

“Každý rok nám v kurzoch rukami prejde viac ako 500 detí a verte alebo nie, aj pri tomto množstve sa snažíme vyhovieť ich individuálnym potrebám.” Každé dieťa má svoju predstavu o svojom fungovaní, preto je fajn, keď si partičku vyberie samo. Športovo zameranému dieťaťu sadne športový program, uvažujúcemu dieťaťu zas program, kde sa dozvie niečo nové. Kreatívnemu dievčaťu vyhovuje dievčenský program BENIdance alebo MYteen… Teenager častokrát ani nevie čo chce, preto musí byť záber jeho aktivít čo najširší a nasmerovať ich na jeho záujmy.

Na prípadné omyly pri výbere programu sme vždy pripravení

Výhodou Benitim táborov je, že máme na 1 mieste viac programov, všestranne zameraných trénerov aj animátorov. Aj vďaka tomu, si môže dieťa časť dňa vybrať samo – z táborovej ponuky v rámci “VYBER SI”. Tak si dieťa napr. z programu AGENT môže vyskúšať parkourový tréning, pretože počas dňa videl parkouristov skákať a zapáčilo sa mu to. Alebo môže požiadať o presun do inej “partičky”, ak mu vybraný program nesadol. 

Aby bolo dieťa v tábore šťastné, individuálny prístup je veľmi dôležitý. V tíme máme špeciálneho pedagóga, ktorý v prípade, že dieťa neprijíma aktivity tak ako ostatní, hľadá a aj nájde spôsob, ako celú situáciu vyriešiť.

A POZOR, MÁME NIEČO EXTRA AJ PRE TEENAGEROV!

Teenageri vždy boli a budú vždy niečo extra. V Benitime sme už “odchovali” veľkú teenage partiu. Máme vlastné deti v tomto veku, preto vieme aké dôležité je rešpektovať ich očakávania. Potrebujú náhlu akciu, výzvy, adrenalín, priestor kde sa môžu predviesť a schuti zasmiať. Radi sa na chvíľu schovajú len tak na gauči, ale zároveň ocenia, keď sa podieľajú na tvorbe programu. Najdôležitejšia je pre nich OSOBNOSŤ trénera a animátora. Inak u nich nepochodíme. U nás si vyskúšajú tie najmodernejšie športy od baseballu, rugby, air soft, KIN ball až po akrobatický  parkoure. Prekonajú bláznivé výzvy, len aby zostali IN, nechajú sa zlákať detskou hrou, aj sa v pohode postriekajú šľahačkou a bláznia v bazéne s vodnými pištoľami :-))))

Benitim počas roka organizuje desiatky športových kurzov určených malým aj veľkým deťom, preto veľmi dobre poznáme ich potreby. Vieme čo práve letí, ako ich rozosmiať, naštartovať a unaviť.  A niekedy je to presne naopak, že deti učia nás. Program v táboroch potom vylepšujeme o nové vychytávky, ktoré sú IN,

 

BENITIM o.z. | © 2012 - 2023 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.