fbpx

Pol-rok je pomyselný medzník, kedy sa niektoré deti vzdávajú a odhlasujú zo športovej aktivity, na ktorú sa prihlásili v septembri pri nástupe do školy či škôlky. Ponúkame 10 rád, ako môže rodič podporiť svoje dieťa vo vytrvalosti a cieľavedomosti.  Ako na to? 

  1. Uistite sa, že je dieťa na aktivitu pripravené a že mu príjemná. Či sa počas nej cíti bezpečne a či ho tréner pozitívne motivuje… 
  2. Poskytnite dieťaťu dostatok času na trénovanie a zdokonaľovanie sa. Čím viac času trávi na tréningu, tým viac sa naučí, zdokonalí a zvolená aktivita ho aj viac baví.
  3. Povzbudzujte svoje dieťa, aby sa zúčastnilo tréningov aj súťaží, je to preňho veľmi dôležité. Zdôrazňujte pritom pozitívne výsledky a ukážte mu, ako veľmi sa vďaka tréningu zlepšil. 
  4. Rodičia majú veľký vplyv na to, ako sa ich deti cítia počas športových aktivít. Už len samotná účasť na športových aktivitách je pre dieťa dôležitá. 
  5. Ak je to možné, zahrajte si s dieťaťom vo voľnom čase “ jeho šport”, alebo s ním trénujte. Hrajte sa tímové hry, táto sociálna interakcia pomôže dieťaťu rozvíjať schopnosti v kolektíve, 
  6. Uznávajte každý posun a úspechy svojho dieťaťa. Aj to, že sa mu podarí urobiť po dlhšom čase kotúľ je pre neho úspech. Rozprávajte sa s ním o tom, čo urobilo lepšie a kam sa posunulo. Odmeňte ho maličkosťou, aj tá veľmi poteší.
  7. Doprajte dieťaťu dostatok zábavy ako kompenzáciu za čas strávený trénovaním. Získa tým silu na ďalší tréning.
  8. Porozprávajte sa s trénerom a vytvorte si s dieťaťom plán na dosiahnutie cieľa.
  9. Ak dieťa občasne nemá chuť trénovať a má na to dôvod, nechajte ho oddychovať, získate tak u neho dôveru.
  10. Buďte pre dieťa pevnou oporou. Ak budete trvať na tom, že aktivita je pre neho dôležitá, Vaša istota mu pomôže prekonať prekážky. 

Je dôležité, aby rodičia boli vždy chápajúci. A nezabúdali pritom, že dieťa potrebuje ich lásku a podporu, aby vytrvalo vo svojom snažení.

BENITIM o.z. | © 2012 - 2023 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.