fbpx

V Benitime sa snažíme sa o to, aby si deti cez objavenú chuť k športu pestovali návyk športovať celý život. Iba tak z nich môžu vyrásť zdraví a vyrovnaní dospelí. Deti sa však budú hýbať len vtedy, keď ich to bude baviť a budú robiť šport s chuťou.

Aby sme mohli prinavrátili deťom chuť  k pohybu spravili sme nasledovné: 

Pozreli sme sa na potreby každého dieťaťa, aj pohybovo zdatného aj toho čo  potrebuje viac času a motivácie a vyvinuli sme vlastný tréningovo motivačný  program v športe aj tanci. Aby “všetky” deti BEZ ROZDIELU,  zažili dobrý pocit zo športovania, našli si svoj šport/ tanec a obľúbili si pravidelný pohyb.  

Dôležité je,  aby sa všetky deti “zdravo” pohybovo rozvíjali. Preto v Benitime dodržiavame medzinárodne používaný LTAD systém športového rozvíjania detí do 11 rokov –  t.j. podstatou  našich tréningov je všestranná pohybová príprava dopĺňaná o špecializované športy.  Zabezpečujeme tým rozvoj celého tela ako základu pre mnohé športy, vyvarujeme sa trénovaniu len 1 športu, čo môže viesť k pretrénovaniu a fyzickým obmedzeniam. 

V súťažných športových kluboch trénuje cca 10% detskej populácie. Benitim vytvára  podmienky pre trénovanie zvyšných 90% detí, ktoré by inak boli odkázané len na úroveň telesnej  výchovy.  

Najbezpečnejším prostredím pre detský šport sú školské telocvične,   Benitim každoročne bojuje o priestor v nich, aby deti mohli športovať vo svojej škole, so svojimi kamarátmi. Zabezpečujeme do škôl športové náčinie potrebné pre realizáciu 15 rôznych športov.

Deti sa potrebujú rozvíjať s modernými odborníkmi, preto Benitim prináša do škôl k deťom športových trénerov . Dôsledne vyberá spomedzi nich pedagogické talenty.  Jeden necitlivý zásah trénera, môže dieťa odradiť od športovania, preto pre nás je prvoradý láskavý a individuálny  prístup.  

Aj tréner potrebuje mať “režiséra”, veď vedie tréningové predstavenie pre mnoho detských tvárí. Ako to má spraviť tak, aby boli deti motivované, zabavené a aby sa posúvali vpred? Na to potrebuje mať skúsený vonkajší pohľad. Každoročne koučujeme  a školíme 70 trénerov . 

Za naše úsilie sme dostali ocenenie za dlhodobý pedagogický prínos v športe. Najväčším ocenením pre nás však je 1500 detských usmiatych tvárí, ktoré každoročne posúvame vpred. A tiež to, že sa spoločne s nami učili trénovať aj  počas covidového lockdownu  a vrátili sa aj po covide…. Takto vieme, že sme potrební…

Žiaľ, keďže  Benitim pôsobí v nesúťažnej športovej oblasti, pre ktorú štát nemá nastavené procesy  štátneho financovania, musí si Benitim nachádzať vlastné cesty financovania. 

Preto je Vaša podpora pre nás podstatná, ďakujeme za Vaše  2%! 

Ak ste rozhodnutí nám darovať Vaše 2%, tu je postup, ako na to.

BENITIM o.z. | © 2012 - 2023 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.