fbpx

Putovný pohár celoročnej súťaže medzi 25 skupinami detí na bratislavských školách prebrali ŠPORT maniaci zo ZŠ Rajčianska.

Putovný pohár odovzdal víťazom najznámejší slovenský automobilový pretekár Maťo Homola.

Putovný pohár odovzdal víťazom najznámejší slovenský automobilový pretekár Maťo Homola.

Putovný pohár pre tohtoročných víťazov odovzdal vo štvrtok 22.6.2017 deťom na ZŠ Rajčianska najznámejší slovenský automobilový pretekár Maťo Homola.

Maťo si deti získal už len tým, že hoci má len 22 rokov, jazdí už 10 rokov. Prezradil tiež, že automobilový pretekár nie je len ten, čo otáča volantom, ale musí mať pevné telo a musí byť vo vynikajúcej fyzickej kondícii. Preto behá, bicykluje, pláva a posilňuje vlastnou váhou.

No a aby zvládol obrovskú teplotu, ktorá v aute je, musí – a to znie teda hrozivo – tráviť čas komplet oblečený a s helmou na hlave 20 minút pri 65°C. Uf. Maťovi asi nerobí problém sadnúť do auta rozpáleného parkovaním na slnku. 🙂

Deti boli z Maťa také nadšené, že rad na autogramiádu sa ťahal cez celý školský dvor. No a keď sa minuli podpiskarty, prišli na rad diplomy, šiltovky, ruky. Skrátka hocičo, na čo sa dal získať Maťov podpis.

Okrem putovného pohára dostali chalani z víťazného tímu darčeky, diplomy a tortu, ktorá napriek vysokým teplotám, ktoré vonku panovali, chutila vynikajúco.

A ako súťaž prebieha?

Pocta víťazom

Víťazom deti pripravili slavobránu, cez ktorú všetci chalani z víťazného tímu prešli.

Tréningové skupiny z 25 bratislavských škôl (takmer 500 detí), na ktorých ŠPORT maniak prebieha, súťažia medzi sebou v celoročnej súťaži ŠPORT maniak CUP. V tomto školskom roku získali prvé miesto ŠPORT maniaci – deti zo ZŠ Rajčianska (Vrakuňa), za nimi nasleduje tím zo ZŠ Ostredková (Ružinov), tretie miesto patrí ŠPORT maniakom zo ZŠ Beňovského (Dúbravka).

Deti zbierajú body v rôznych športových aktivitách, v kolektívnych aj individuálnych a aj v zdanlivo nešportových disciplínach ako napr. účasť na tréningoch, spolupráca s trénerom a s tímom. Takto dostanú priestor súťažiť všetky deti, súťaž sa nezužuje len na vybraných jednotlivcov. Súťažia v nej všetky deti bez rozdielu výkonu, každý pre svoj tím, v tom, v čom vyniká.

Po odovzdaní cely na Maťa čakala veľká autogramiáda.

Po odovzdaní cely na Maťa čakala veľká autogramiáda.

A keď sa minuli podpiskarty, no záujemcov neubúdalo, Maťo musel podpisovať kade-tade. :)

A keď sa minuli podpiskarty, no záujemcov neubúdalo, Maťo musel podpisovať kade-tade. 🙂

 

BENITIM o.z. | © 2012 - 2023 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.