fbpx

Putovný pohár celoročnej medziškolskej súťaže medzi 20 skupinami detí na bratislavských školách opatrujú za šk. rok 2017/2018 ŠPORTmaniaci zo ZŠ Malokarpatské nám.

Takmer 500 detí z 20 základných škôl zapojených v športovom programe ŠPORTmaniak každoročne súťaží v disciplínach všeobecnej športovej prípravy a taktiež v disciplínach špecializovaných športov, ktoré sa ŠPORTmaniaci postupne počas roka učia. Deti súťažia ako tímy z jednotlivých škôl. V školskom roku 2017/2018 sa stali viťazom ŠPORTmaniaci zo ZŠ Malokarpatské námestie v Lamači. Putovný pohár prevzali od minuloročných víťazov zo ZŠ Rajčianska v Podunajských Biskupiciach. No miesto v poličke víťazných pohárov nebude zívať prázdnotou – ŠPORTmaniaci z Rajčianskej boli v ŠPORTmaniak CUP úspešní aj tento rok – skončili na peknom treťom mieste, za čo získali krásne odmeny i bronzový putovný pohár.

Druhé miesto získali ŠPORTmaniaci zo ZŠ Medzilaborecká (Ružinov) – mimoriadne príjemné tohtoročné prekvapenie.

Deckám i trénerom ďakujeme a tešíme sa na ŠPORTmaniak CUP 2018/2019.

Víťazi ŠPORTmaniak CUP 2017/2018 – ŠPORTmaniaci zo ZŠ Malokarpatské nám.

Víťazi ŠPORTmaniak CUP 2017/2018 – ŠPORTmaniaci zo ZŠ Malokarpatské nám.

A ako súťaž prebieha?

Tréningové skupiny, na ktorých ŠPORT maniak prebieha, súťažia medzi sebou v celoročnej súťaži ŠPORT maniak CUP.

Deti zbierajú body v rôznych športových aktivitách, v kolektívnych aj individuálnych a aj v zdanlivo nešportových disciplínach ako napr. účasť na tréningoch, spolupráca s trénerom a s tímom. Takto dostanú priestor súťažiť všetky deti, súťaž sa nezužuje len na vybraných jednotlivcov. Súťažia v nej všetky deti bez rozdielu výkonu, každý pre svoj tím, v tom, v čom vyniká.

BENITIM o.z. | © 2012 - 2022 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.