fbpx

Šport je pre deti mimoriadne dôležitý. A preto by sa tomu mala venovať náležitá pozornosť. Neznamená to, že by sa každé dieťa malo stať Saganom či Cibulkovou. Veď nie každý je predurčený na to, byť vrcholovým športovcom, no každý by mal mať pravidelný pohyb. A na tom nám v BENITIME skutočne záleží.

Keď v roku 2009 Andrea Čvapková zakladala občianske združenie BENI klub (dnes ho poznáte ako BENITIM), jej cieľ bol jasný. „Chceli sme priviesť čo najviac detí k návyku športovania bez ohľadu na športové nadanie,“ spomína zakladateľka. Odvtedy priviedol BENITIM k športu takmer 3000 detí vo veku od 3 do 16 rokov. BENITIM má na to ojedinelú metódu, ktorá sa rok od roka teší väčšej a väčšej obľube u detí i rodičov. Počas roka si deti vyskúšajú celú plejádu športov, ku ktorým by sa za iných okolností možno vôbec nedostali. Patria medzi ne obľúbené športy ako gymnastika, atletika, futbal, florbal či hádzaná, ale aj netradičné športy – šerm, cross fit, kin-ball či parkour. „Naše skúsenosti nám ukazujú, že každé dieťa sa rado hýbe. Aj deti, ktoré budia dojem, že sa pre šport nehodia, môžu športovať, len potrebujú väčšiu pomoc nás dospelých. Vyžadujú silnejšiu motiváciu, veľa zábavných cvičebných prvkov, nenátlakovú formu tréningu, a hlavne potrebujú objaviť ten druh športu, ktorý ich najviac bude tešiť.“ vysvetľuje Čvapková.

Športmaniak - multišportový kurz pre deti

Športmaniak – multišportový kurz pre deti

Okrem toho BENITIM v spolupráci s odbornými športovými trénermi a športovými psychológmi vyvinul úplne nový, ojedinelý psycholicko-športový test ŠPORT test, ktorý na základe kombinácie výsledkov z testovania fyzických dispozícií a osobnostných predpokladov dokáže s veľmi vysokou presnosťou určiť typy športov, na ktoré má dieťa danosti. ŠPORT test je jediný test na Slovensku, ktorý u detí zisťuje nielen aktuálne fyzické možnosti, ale aj ich osobnostné preferencie pre rôzne typy športov. “Športovo nadané deti veľmi rýchlo usmerníme, aby nestrácali čas skúšaním rôznych športov a mohli rozvíjať svoj talent čo najskôr. Pohybovo menej zdatným deťom test pomôže nájsť tie športy, ktoré budú vyhovovať predovšetkým ich povahe a potrebám, pretože len vtedy ich šport bude motivovať a vydržia pri ňom čo najdlhšie.” dopĺňa zakladateľka BENI klub o.z. Andrea Čvapková.

BENITIM ponúka deťom tiež možnosť stretávať sa cez prázdniny v pravidelných jarných, letných či zimných táboroch. Vďaka tomu môžu aj počas prázdnin tráviť čas aktívne a pritom si fantasticky odpočinúť.

Letný BENI camp ponúka deťom aktívne sa zabaviť.

Viesť športový klub bez štátnych dotácií nie je jednoduché. Telocvične sú veľmi nákladné, zvýšili sa náklady na platy trénerov a pomôcok. Bez rodičovskej podpory v podobe 2 % z dane, by sme naše aktivity, žiaľ, nemohli realizovať.

Tieto prostriedky využívame každoročne na kúpu športových pomôcok pre deti. V minulosti sme peniaze z 2% daní použili na kúpu lôpt, frekvenčných rebríkov, expanderov, florbalovej výbavy, BOSU lôpt…… V tomto roku by sme chceli zakúpiť trampolíny  a najmä mimoriadne finančne náročné, no pre bezpečnosť detí nevyhnutné doskokové žinenky. Aj vďaka vám môžu mať deti ešte pestrejšie a bezpečnejšie tréningy.

Teraz sa aj vy môžete rozhodnúť správne a podporiť tých, ktorým veríte. Ďakujeme.

A ako na to?

Zamestnanec

Ak za vás podáva vaše daňové priznanie váš zamestnávateľ, najprv požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto potvrdenia si vypočítate 2% (alebo 3% ak ste boli v roku 2017 dobrovoľníkom) z vašej zaplatenej dane. Do vyhlásenia doplníte informácie o sebe a výšku poukazovanej sumy. Údaje o BENITIMe sme do tohto vyhlásenia doplnili za vás. Toto vyhlásenie spolu s potvrdením od zamestnávateľa doručíte do 30. 4. 2018 na váš daňový úrad.

Niektorí zamestnávatelia dokonca za svojich zamestnancov vyplnia aj vyhlásenie, ktoré odošlú na daňový úrad. V tom prípade jediné, čo musíte urobiť, je oznámiť zamestnávateľovi, že 2%, resp. 3% z vašej dane chcete venovať občianskemu združeniu BENI klub.

Ak si podávate daňové priznanie sami

V tom prípade jednoducho do daňového priznania typu A alebo typu B uvediete údaje na BENITIM, výšku 2%, prípadne 3% z vašej dane a celé daňové priznanie doručíte na váš daňový úrad v bežnom termíne odovzdania (zvyčajne do 31. 3. 2018).

Všetky tlačivá na stiahnutie a nájdete tu:

2% z dane – podporte deti v športe a tanci

Ak ste boli v roku 2017 dobrovoľníkom, celý postup a všetky potrebné tlačivá nájdete tu:

3% z dane od dobrovoľníkov

Údaje na BENITIM:
BENI klub, občianske združenie
Balkánska 95
851 10 Bratislava
IČO: 42180309

Ďakujeme.

BENITIM o.z. | © 2012 - 2022 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.