fbpx

Športový klub BENITIM je tím profesionálov – skúsených trénerov, odborníkov, lektorov a pedagógov, ktorí chcú priniesť šport, pohyb a mimoškolské aktivity bližšie k deťom. Spolupracujeme so špeciálnou pedagogičkou a odborníčkou v oblasti športu. Na školách organizujeme športové kurzy a kurzy s názvom ŠPORTmaniak, tanečné kurzy a lekcie angličtiny, ktoré sú rozdelené podľa veku detí. Okrem toho robíme víkendové kurzy plávania, inline kurzy a pobytové tábory pre deti počas školských prázdnin.

Vyvinuli sme aj špeciálny program s názvom ŠPORTtest – test osobnostných a fyzických predpokladov dieťaťa pre jednotlivé športy.

Odborný tím

Za odbornú stránku športových tréningov zodpovedá Eduard Kučera, zároveň v klube pôsobí ako hlavný tréner.

Spolupracujeme so špeciálnym pedagógom. Adriana Aganbegovičová zodpovedá za pedagogický koncept tréningov a pedagogický koučing trénerov a lektorov.

Prečo sme vznikli?

Idea kurzov BENITIM vznikla z osobnej skúsenosti zakladateliek – Danky a Andrey.

Keď hľadali vhodný šport pre svoje dieťa, vystriedali veľa vtedy dostupných aktivít – gymnastika, hip-hop, florbal, karate atď. Skončilo sa to vždy sklamaním. Dieťa bolo znudené z jednotvárnosti tréningu, alebo plakalo, že na neho tréner kričal, vracalo zo stresu pred tréningom alebo plakalo, že ho tréner búchal papučou.

Prichádzali otázky: prečo je športovanie také neradostné pre moje deti? Prečo sú tréneri prísni? Nie je moje dieťa vhodné pre šport? Začali sme pozorovať naše deti pri športovaní, rozmýšľali čo urobiť, hľadali sme riešenia.

Postupne začali byť veci jasnejšie.

Problém nebol v nás, ani v našich deťoch. Chyba bola, že sme sa nestrafili do výberu športu a hlavne do intenzity zaťaženia na tréningoch.

V profesionálnych športových kluboch musí dieťa prispôsobiť správanie a výkon vysokým nárokom. Tréneri sú v snahe dosiahnuť čo najlepší výsledok prísni, tréningový proces je jednotvárny, nemôže sa prispôsobovať potrebám detí. Intenzita tréningov je vysoká, tréningovému procesu musí prispôsobiť život nielen dieťa, ale aj rodičia. Tieto podmienky zvláda len menšie percento detí. Väčšina detí chce popri športe rozvíjať aj iné záujmy, nemajú radi psychický nátlak z výkonu a súťaží, nevedia, ktorý šport by si zvolili, nemajú radi, ak sa na nich na tréningoch kričí, len aby bol výsledok lepší. A ČO TIETO DETI?

A tak vznikla myšlienka zriadiť športový klub, kde môžu športovať všetky deti v podmienkach čo najprirodznejších pre ne, pre radosť z pohybu a pre dlhodobé športovanie ako súčasť životného štýlu.

Našou snahou je priviesť čo najviac detí k pohybu a k športovaniu!

Sme presvedčení o tom, že každé dieťa môže športovať! 

Benitim získal Mimoriadnu cenu Nadácie Orange 2016

Vlastnou metodikou sme vyvinuli športové kurzy, ktoré zvládne každé dieťa a tiež podporné programy pomocou ktorých zaradíme Vaše deti do správnych kurzov a správnych rúk.

Naše snaženie bolo za rok 2016 ocenené Mimoriadnou cenou nadácie Orange.

Sme tu pre vás a pre vaše deti.

Užite si s nami šport pre radosť aj pre výsledok!

Our mission is to bring children to the sport.

BENITIM o.z. | © 2012 - 2020 BENITIM.sk - realizácia CompSoft s.r.o.