fbpx

Prihlášky na šk.rok 2024/25 sú spustené!

Ak je Vaše dieťa v marci unavené, verte mu.

V marci sa prebúdza príroda a v nás aj nová energia.

Deti majú väčšiu chuť hýbať sa, aj viac športovať. Marec je z pohľadu aktivity dieťaťa oproti predchádzajúcim mesiacom oveľa viac dynamickejší. Dieťa ide s výnimkou prázdnin bez prestávky v režime škola-tréning a teda z pohľadu pohybového, sa posúva výrazne vpred. Súčasne sa však marec spája aj s jarnou únavou, ktorú spôsobuje predlžovanie dňa, nedostatok vitamínu D, počasie sa mení rýchlejšie ako naše telo naň môže reagovať a tým nastáva vyčerpanie organizmu. Sme viac aktívnejší.

Znamená to, že môžeme byť dlhšie hore, najlepšie vonku a nasávať vitamín D zo slnečnej energie (napr. pri víkendovom športovaní). Pretože slnko je primárnym zdrojom vitamínu D. 

Aké pohybové aktivity sú teda v marci vhodné? Dlhé prechádzky, turistika,  plávanie, cyklistika  a stále aj lyžovanie. Výborným športom pre celú rodinu môže byť INLINE korčuľovanie, ktoré vás privedie na nové miesta v prírode. Na jarných kurzoch korčuľovania Vás to v BENITIMe môžeme naučiť.

JARNÝ JEDÁLNIČEK:

Na jar by dieťa malo jesť čerstvé sezónne ovocie a zeleninu, potraviny bohaté na vitamín C, pričom dobrá voľba je kapusta. Obmedziť by malo sladkosti a rafinované sacharidy, ako sú biele pečivo a ryža. Namiesto toho dávame prednosť celozrnným obilninám, hrášku a čerstvým rybám, ktoré obsahujú dostatok omega-3 mastných kyselín.

Vitamín D je dôležitý pre zdravý rozvoj a nielen u detí. Jeho dostatok znamená, že kosti, svaly a mozog budú dlho silné a zdravé.