fbpx

AKTUÁLNE! Prihlášky na tábory 2024 sme práve spustili:-) Zarezervujte si miesto v turnuse už teraz.

Ktorý šport je pre moje dieťa najvhodnejší?

Túto otázku rieši mnoho rodičov. Pomôže ju vyriešiť ŠPORTmaniak, čo je celoročný športový program pre deti, zostavený profesionálnymi trénermi jednotlivých športov. Nazvime ho športovým kurzom alebo športovým krúžkom, ak chcete. Podstatou je jeho náplň.

Aktivity pre deti, ktoré zaujíma všetko

Vytvorili sme športový program pre deti ŠPORTmaniak, pretože presne vieme, ako to s deťmi chodí. Najprv chcú chodiť na tenis, o pár mesiacov vyskúšať karate, potom ich kamaráti stiahnu na futbal alebo vám známi odporučia šport, o ktorom ste ešte ani nepočuli… Dievčatá začínajú väčšinou na tanečnej alebo gymnastike.

O čom je ŠPORTmaniak?

Cieľom športového kurzu/krúžku ŠPORTmaniak je, aby každé dieťa našlo preň najprirodzenejšiu a najvhodnejšiu formu športovania. Počas roka deti trénujú niekoľko športov (gymnastika * atletika * karate/judo * detské fitness * šerm * frisbee * tenis * florbal * bedminton * dodgebal * basketbal * futbal * hádzaná *pohybové hry…). Spoznajú tak aj nové, netradičné alebo menej dostupné športy, vyskúšajú si dokonca aj ŠERM alebo KIN-BALL. Takto udržiavajú záujem detí a pracujú s ich zvedavosťou a chuťou objavovať a skúšať nové športy.

Počas roka dieťa sledujeme a hodnotíme jeho pokrok. Zisťujeme, aký potenciál (fyzický i osobnostný) má pre jednotlivé typy športov, ktorý šport ho chytí za srdce.

Tak teda – ktorý šport je pre to Vaše dieťa vhodný? Na ktorý má predpoklady? Ktorý ho bude baviť? Odpoveďou je celoročný športový program ŠPORTmaniak.