fbpx

AKTUÁLNE! Prihlášky na tábory 2024 sme práve spustili:-) Zarezervujte si miesto v turnuse už teraz.

Trénujeme s radosťou a interaktívnymi pomôckami – psychomotorické hry s padákom

V súčasnosti je zapojených do trénovania s BENITIMom vyše 150 detí vo veku od 3 do 6 rokov. Pôsobíme s profi trénermi na rozvoji pohybového aparátu našich najmenších, ktorých učíme základným športovým návykom. Aby sme ale dokázali deti zaujať na tréningy počas celého roka, je dôležité, aby tréner využíval svoju kreativitu. V našom klube dopĺňame tréningový proces o rôznorodé pomôcky, z ktorých sa naši drobci veľmi tešia. Takouto pomôckou, ktorú využívame pri tréningovom procese je PADÁK.

Tento padák je skvelou pomôckou na rozvoj psychomotoriky. PaedDr. Marie Blahutkova v knihe Psychomotorika pre každého píše:

“Psychomotorika je forma pohybovej aktivity, ktorá je zameraná na prežívanie pohybu. Vedie k poznávaniu vlastného tela, okolitého sveta a k zážitkom pohybových aktivít. Prostredníctvom hier vylaďuje psychofyziologický stav človeka. Je formou aktívneho odpočinku, procesom regenerácie a vhodnou aktivitou kompenzácie duševnej námahy. Je jednoduchá, zámerná a pútavá. Cieľom psychomotoriky je prirodzené prežívanie radosti z pohybu, hry a z telesných cvičení, ako aj vytvorenie tzv. bio – psycho – socio – spirituálnej pohody človeka. Jedná sa o vyrovnanie biologických potrieb človeka s duševným pokojom, s uspokojivým postavením v kolektíve a spoločnosti a s vierou v životnú filozofiu o napĺňaní života, ktorá človeku pomáha v osobnom raste, rešpektuje individuálne rozdiely v cieľoch aj prostriedkoch života a zodpovedá založeniu človeka. Jedine optimálna rovnováha všetkých uvedených zložiek prispieva k celkovému zdraviu osobnosti. Zdravie je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie /WHO/ taký stav organizmu, kedy je človek úplne v poriadku fyzicky, psychicky a sociálne.“ (Blahutkova, 2006)

Práve takýmito pomôckami a trénerom, ktorý pracuje s chuťou a radosťou sa snažíme o zdravý vývoj “našich” detí v najvhodnejšom prostredí pre deti – pri hre, kde sa dieťa môže tešiť a hýbať. Pre lepšie uchopenie danej témy odporúčame pozrieť si videá na youtube alebo prečítať si nápady na aktivity zo stránky, ktorú uvádzame v použitých zdrojoch.

 

POUŽITÉ ZDROJE:

http://www.lemonsport.sk/index.php?pid=4&nid=17