fbpx

AKTUÁLNE! Držíme Ti miesto v tábore!              Prihlášky na šk.rok 2024/25 budú spustené od 15.6.

Naučiť dieťa športovať a nezaťažiť ho náročnými tréningami? Dá sa to.

Viaceré výskumy ukazujú to, čo sme roky tušili. Intenzívna krátkodobá športová činnosť detí má vplyv na kontrolu pozornosti a myšlienkové procesy. Znamená to, že deti, ktoré sa hýbu sa tiež zväčša lepšie učia.

Ďalších dôvodov prečo športovať je niekoľko. Športovaním si deti zvyšujú imunitu, je účinnou ochranou proti obezite a iným zdravotným problémom. Ak je dieťa vedené k športovaniu, je veľmi pravdepodobné, že aj v dospelosti bude aktívnejšie, či dokonca bude v dospelosti lepšie sledovať stanovené ciele.

Iste, šport má tiež svoje neduhy. A tými sú, najmä u detí, jednostranné a fyzicky či psychicky náročné tréningy, v ktorých sa na deti kladú privysoké nároky obhajované tým, že dieťa musí podávať výkon. Výsledkom často je frustrácia dieťaťa a v extrémnych prípadoch zanevretie na šport ako taký.

 

Máme riešenie

Spoločnosť BENITIM našla riešenie. Vytvorila program ŠPORTmaniak, v ktorom deti nenásilnou formou trénujú počas roka viacero športov – gymnastiku, parkoure, kin-ball, atletiku, karate, judo, fitnes, šerm, frisbee, tenis, florbal, bedminton, dodgeball, basketbal, futbal, hádzanú či pohybové hry.

Kúzlom programu je dômyselný tréningový plán, dynamická skladba tréningu, zábavné tréningové prvky, netradičné náradie a predovšetkým mladí kreatívni tréneri so silnými pedagogickými schopnosťami. Výsledkom tréningov je, že dieťa dostane všestranný základ pre viacero športov, zoznámi sa s nimi a to mu umožní vybrať si ten šport, v ktorom nájde najväčšie potešenie.

 

Súčasne ŠPORTmaniak oslobodzuje rodičov od prácneho hľadania najvhodnejšej aktivity pre dieťa.

Práve v týchto chvíľach prebieha na základných školách v Bratislave nový nábor. Deti si môžu celkom zadarmo prísť zacvičiť a vyskúšať tento jedinečný zážitkový športový program. Trénujeme v skupinách junior 6 až 10 rokov a teenage 10 až 15 rokov a gumkáči 3 až 6 rokov.

Samozrejmosťou je, že tréneri deti vyzdvihnú v ŠKD a po skončení tréningu odovzdajú priamo rodičovi alebo vrátia späť do ŠKD. Rodič môže voziť dieťa na tréningy podľa rozpisu aj z externého prostredia.

 

Trénujeme na školách v Bratislave

Dúbravka – ZŠ Beňovského, ZŠ Nejedlého, ZŠ Sokolíkova

Karlova Ves – ZŠ Majerníkova

Jarovce – ZŠ Trnková

Lamač – ZŠ Malokarpatské nám.

  1. Mesto – ZŠ Sibírska, ŠpMND Teplická

Staré mesto – ZŠ a Gym s VJM Dunajská

Petržalka – CZŠ Gercenova, ZŠ Narnia, ZŠ Dudova, ZŠ Lachova, ZŠ Pankúchová, ZŠ Turnianska

Ružinov – ZŠ Medzilaborecká, ZŠ Mierová, ZŠ Ostredkova

Vrakuňa – ZŠ Rajčianska

Jarovce – ZŠ Trnková

Rusovce – ZŠ Vývojová

Prihláste sa už dnes. Tešíme sa na vás.