fbpx

AKTUÁLNE! Držíme Ti miesto v tábore!              Prihlášky na šk.rok 2024/25 budú spustené od 15.6.

V tréningoch pre deti nesmie chýbať hravosť

V BENITIMe máme už dlhoročné skúsenosti s tým, ako pracovať s deťmi a ako s nimi trénovať, dosahovať určitý výsledok. Nemusí ísť hneď o športový výsledok – športový úspech. Za úspech totiž treba považovať aj to, keď si dieťa vypestuje návyk na určitú aktivitu, ktorej sa dlhodobo venuje. Zároveň mu prináša radosť.

Rodičia sa často sústredia len na jednu vec, chcú vidieť reálny výsledok napríklad v podobe vyhratého zápasu alebo umiestnenia sa na prvých priečkach. Treba si uvedomiť, že najlepší nemôže byť každý. Tak ako v pracovnom živote platí, že sú ľudia, ktorí dosahujú nadpriemerné úspechy a posúvajú sa neustále vyššie, takisto to platí aj v športe. Nie každý je rodeným víťazom.

Nie každý má talent, niekto musí pracovať ťažšie a dlhší čas, aby sa výsledky prejavili. My sa snažíme deti podporiť, otvoriť im cestu k športovaniu a naučiť ich to, aby mali pohyb radi. Samozrejme učíme deti pracovať aj individuálne a to prostredníctvom individuálnych športov, ale zároveň ich vedieme k tímovej práci za pomoci kolektívnych športov.

Nechýba hravosť

Naše tréningy rozvíjajú všetky športy do vyššieho veku tak, aby v 14-15-tich rokoch neboli deti „vyhorené“. Sústreďujeme sa na koncentráciu-výdrž. Pracujeme s deťmi individuálne, každé dieťa dostáva spätnú väzbu. V neposlednom rade nechýba na tréningoch pestrosť a hravosť. Hrou sa snažíme deti zaujať. Týka sa to nielen športu, ale i tanečných kurzov a lekcií angličtiny.

Najmä pri menších deťoch je veľmi dôležité zahrnúť do tréningov a lekcií hravosť a rôzne druhy hier. Tréneri sú špeciálne vyškolení, aby vedeli deti zaujať. Týmto vieme rozvíjať mozgovú a pohybovú kapacitu detí. Tréningy sú oveľa zaujímavejšie, keď sa do nich zakomponujú rôzne prvky a hravosť.