fbpx

AKTUÁLNE! Držíme Ti miesto v tábore!              Prihlášky na šk.rok 2024/25 budú spustené od 15.6.

Priestor na posilnenie rodinných väzieb sa vytvára práve v lete

V LETE je potrebné vypnúť a vyčistiť si hlavu od režimu, a teda aj pravidelných tréningov.  Ale pozor! Nie vypnúť telo od POHYBU. Toto ročné obdobie zároveň poskytuje priestor a nekonečne veľa možností na aktívne trávenie voľného času. Vďaka dlhšiemu teplejšiemu počasiu, rodičovským dovolenkám a pochopiteľne prázdninám, trávime veľa času mimo domu.  Vonku sme viac spoločensky kultúrne aj športovo aktívni: piknikujeme, grilujeme, výletujeme, plávame a wellnesujeme. Rodinná dovolenka je skvelou príležitosťou na posilnenie vzťahov a vytváranie nezabudnuteľných zážitkov. Leto je skrátka super!

Plávanie je činnosť, ktorú v lete robíme najčastejšie a aj najradšej. Posilňuje svaly a zlepšuje kondíciu. Vďaka rodičom plávame v mori, v hotelových bazénoch, vďaka starým rodičom zas veľa času trávime na dedine pri jazerách a miestnych kúpaliskách. To všetko má tie správne letné vibrácie. Vitamín D zo slniečka nás robí šťastnými a potom spoločne vytvárame ten správny vzorec šťastní rodičia = šťastné deti a naopak 🙂

Cyklistika, inline korčuľovanie aj turistika sú tiež skvelou voľbou.  Podporujú najmä vytrvalosť aj kondíciu. Všetko sú to zábavné rodinné aktivity, v ktorých ruku na srdce milí rodičia, nás deti výkonnostne strčia do vrecka. A pri takýchto naháňačkách a rodinných prekáračkách “kto je z rodiny lepší, najrýchlejší, najviac vládze” vzniká množstvo úsmevných komických príhod, ktoré rodinu spájajú a posilňujú spomínané puto. 

Ak máte dom so záhradou, skákanie na trampolíne či cez švihadlo je perfektná zábavná aktivita, ktorá prospieva fyzickej kondícii. Perfektný je aj terč na šípky, môžete vyskúšať slack line, alebo ak máte na záhrade priestor, hádzať si fresbee (lietajúci tanier). Podporovať deti v hraní vonku je to najlepšie, čo môžete spraviť. Lebo pohyb na čerstvom vzduchu je naviac veľmi ozdravný. Pustite si s teenagermi hudbu a tancujte. Veď doma vás nikto nevidí, strápnite sa maximálne len pred svojimi deťmi a možno ani nie. Aj tieto milé trapasy vedú k super letnej pohodičke doma. 

Bavia Vaše deti karty? Ak už máte pohybu dosť, a chcete trochu vypnúť, odporúčame spoločenskú hru Activity šport, kde spojíte spoločenskú hru s pohybom. Týmto spôsobom môžete vytvárať krásne spomienky a podporovať zdravý životný štýl celej rodiny.

A nezabudnite ešte na jednu dôležitú vec! Že aj nudiť sa treba, lebo to k letu a prázdninám tiež patrí. Ale zas nie moc! Len tak, aby sme nezleniveli.

Krásne súdržné  leto želá BENITIM!