fbpx

AKTUÁLNE! Držíme Ti miesto v tábore!              Prihlášky na šk.rok 2024/25 budú spustené od 15.6.

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, ako sa dá športovať s deťmi inak?

Máte doma školáka, ktorý má veľa energie, nevie obsedieť na jednom mieste. Alebo naopak. Je bez nálady, nevie si nájsť vhodný koníček pre seba alebo ho nič nezaujíma? Ťažšie sa začleňuje do kolektívu, prípadne nejaví záujem o spoločnosť iných ľudí.

V takomto prípade je dobré rozmýšľať nad tým, ako sa dá dieťa zabaviť tak, aby to malo aj zmysel. V škole trávi väčšinu času a musí sa vedieť sústrediť na učivo. Po škole prichádza domov a opäť len domáce úlohy. A takto stále dokola? Neviete svoje dieťa zaujať žiadnym športom? Skúšali ste už takmer všetko?

Šporujte s profesionálmi

Mimoškolské aktivity môžu priniesť želaný výsledok. Už ste nad tým aj rozmýšľali, ale neviete sa rozhodnúť pre správny krúžok alebo kurz pre vaše dieťa. Nevadí, treba vyskúšať viacero športov, v ktorom sa dieťa postupne nájde. ŠPORTmaniak ponúka riešenie, dieťa si postupne prejde všetkými druhmi športov.

U nás v BENITIMe rozvíjame všetky športy do vyššieho veku, aby dieťa v 14-15 rokoch nebolo “ vyhorené“. Sústreďujeme sa na koncentráciu a výdrž a berieme do úvahy fyzické, osobnostné schopnosti a vlastnosti a zdravotný stav každého dieťa. U nás nerobíme nič nasilu.

Zážitková pedagogika

Robíme to inak. Ako? Máme školených profesionálov, ktorí s deťmi pracujú – športoví tréneri a športový psychológ. Tí neposudzujú všetky deti rovnako, ale osobitne. Naším zámerom je, aby z detí vyrástli šťastnejší a vyrovnanejší ľudia.

Takisto pracujeme prostredníctvom zážitkovej pedagogiky – na základe zážitkov a osobných skúsenosti. Tréneri vyhodnocujú aktivitu detí, pochvália a povzbudia ich, ale taktiež upozornia na to, čo treba zlepšiť.

Testovanie – ako jediní na Slovensku deti otestujeme aj osobnostne a fyzicky!

Dieťa testujeme nielen fyzicky. Zaoberáme sa aj psychologickým testovaním. Kombináciou týchto dvoch rovín, prinesieme presný športový profil dieťaťa. Zistíme, ktorý šport je pre dieťa najvhodnejší.

Podmienky pre všetky deti

Prostredníctvom kolektívnych športov s našimi trénermi sa deti učia začleniť do kolektívu, učia sa určitej súdržnosti, počúvaniu druhých a zároveň aj vystupovaniu voči nim. Príliš hyperkatívne dieťa si pravidelným športovaním dokáže vybiť prebytočnú energiu a neskôr sa dokáže sústrediť na učenie. Zlepšujú sa mu pozorovacie schopnosti a vnímanie, postupne sa zlepšuje aj v škole.

V neposlednom rade si každé dieťa športovaním pestuje návyk na zdravý životný štýl.