fbpx

AKTUÁLNE! Prihlášky na tábory 2024 sme práve spustili:-) Zarezervujte si miesto v turnuse už teraz.

Zistite, ktorý šport je pre vaše dieťa najvhodnejší

BENITIM Test predstavuje dvojhodinový program pozostávajúci zo psychologicko-osobnostného dotazníka a z fyzických testov, ktorý dieťa absolvuje zábavnou formou. Testy vyhodnotia športoví tréneri a športový psychológ na základe individuálneho prístupu.

Chcete nájsť ten pravý šport práve pre vaše dieťa?

Nájsť vhodné cvičenie, športovú aktivitu alebo koníček pre dieťa nie je vôbec jednoduché. Rodičia skúšajú niekoľko krúžkov, aktivít s deťmi a snažia sa nájsť tú vhodnú cestu. Ako správne vybrať, aby sa zo zvoleného športu nestala len krátkodobá záležitosť? My ponúkame riešenie – prinášame novú éru športového smerovania detí.

Prihlášky a termíny

Viac sa dozviete TU.

Pozeráme sa na každé dieťa individuálne. Prihliadame na jeho predpoklady a potreby, berieme do úvahy povahové vlastnosti dieťaťa, ktoré prostredníctvom testu zisťujeme. Prečo práve povahové vlastnosti hrajú dôležitú úlohu? Sú totiž podmieňujúce pre výkon konkrétnych športov.

Fyzické predpoklady idú ruka v ruke s povahovými vlastnosťami. Aby dieťa mohlo vykonávať nejaký druh športu, musí mať naň určité fyzické dispozície. Prostredníctvom EUROFIT testov dieťa otestujeme. Sú to testy aktuálnych fyzických dispozícii a sú vytvorené v rámci EÚ pre testovanie mládeže 7 – 18 rokov. Zároveň testom zhodnotíme zdravotný a vývojový stav dieťaťa.

Presný športový profil dieťaťa

Kombináciou fyzických a osobnostných testov zistíme, ktorý druh športovej aktivity je pre konkrétne dieťa najvhodnejší. Vďaka testovanie tak majú všetky deti šancu spestriť si deň športom, ktorý ich napĺňa a v ktorom napredujú. Taktiež navrhneme kompenzačné cvičenia pre zlepšenie rovnomerného vývoja dieťaťa.

Ako jediní na Slovensku sme vyvinuli a realizujeme kombináciu osobnostných a fyzických testov, na základe ktorých vyberieme vhodný druh športu pre vaše dieťa.

„BENITIM Test – test osobnostných a fyzických predpokladov dieťaťa pre jednotlivé športy!“

Prečo BENITIM Test?

Spomínaný test zistí, na ktorý šport by ste svoje dieťa mali prihlásiť a akému športu by sa malo naozaj venovať v budúcnosti. Dieťa motivujeme! Často sa stáva, že dieťa je postupne viac a viac demotivované výberom nevhodného športu. My sa snažíme tejto demotivácii predísť.

Výsledky testu preto uľahčia rozhodovanie detí a aj rodičov, ktorí sú často zúfalí a nevedia si vybrať z množstva športových aktivít, ktoré sú momentálne na trhu.

BENITIM Test nie je však len o selektovaní dobrých výsledkov. Naopak, prináša možnosť každému dieťaťu sa zapojiť do takej športovej aktivity, ktorá bude najvhodnejšia práve pre konkrétne dieťa. Tým predídeme tomu, že dieťa stráca o šport záujem, pretože sa mu v ňom nedarí. Toto je najčastejší problém u detí. Doterajšie športové neúspechy ich odrádzajú od ďalších aktivít . Dieťa však nemusí v športe podávať len vynikajúce výsledky. Stačí, že sa venuje tomu, na čo má predpoklady, pokračuje v tom a robí mu to radosť.

BENITIM Test ušetrí rodičom veľa energie a peňazí, ktoré strávia pri skúšaní rôznych športov.